Uzm. Kli. Psk. Ezgi Bozkurt Flatman

Akademik Geçmiş

University of Sussex, Klinik Psikoloji Yüksek Lisans – İngiltere

2013-2014

Boğaziçi Üniversitesi, Psikoloji Bölümü Lisans

2008-2013

University of Kent, Psikoloji Bölümü – İngiltere

2012-2012

University of Sussex, Psikoloji Bölümü – İngiltere

2011-2011

Kabataş Erkek Lisesi

2004-2008

İlgi Alanları

 • Depresyon
 • Kaygı
 • Korku
 • Fobi
 • Takıntı
 • Travma
 • Ayrılık

&

 • Ayrılık
 • Boşanma
 • Kardeş kıskançlığı
 • Dikkat eksikliği
 • Hiperaktivite
 • Öfke kontrolü
 • Davranış problemleri
 • İlişki Problemleri

Kullanılan Yöntemler

 • Bilişsel Davranışçı Terapi
 • Oyun Terapisi
 • Grup Terapisi

Profesyonel Geçmiş

2008 yılında Kabataş Erkek Lisesi’nden ve 2013 yılında Yüksek Onur derecesi ile Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun olmuştur. Lisans eğitimi esnasında İngiltere’de başarı bursu alarak Erasmus programıyla University of Kent’te ve Uluslararası Yaz Okulu programıyla University of Sussex’te eğitim almıştır. Yine başarı bursuyla University of Sussex’te Klinik Psikoloji bölümünde Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır. Yüksek Lisans tezinin konusu, mindfulness terapisinin ve müzik terapisinin farklı ruh halleri üzerindeki etkilerine yönelik araştırma projesidir.

​Lisans eğitimi sırasında Amerikan Hastanesi’nde, Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde ve NPİstanbul Nöropsikiyatri Hastanesi’nde staj yapmıştır. İngiltere’de Brighton & Hove Impetus vakfında ASpire projesi kapsamında otizmli ve Asperger sendromlu çocuk ve gençler ile çalışmıştır. Sonrasında Mill View Hospital’da çocuk ve gençler ile, Sussex Partnership NHS Foundation Trust’ta ise yetişkinler ile terapi seansları yürütmüştür. Ardından İstanbul’a dönerek İstek Vakfı Okulları’nda çocuklar ile çalışmış ve ebeveynlere psikolojik danışmanlık hizmeti vermiştir. Uzun bir süredir psikolojik danışmanlık merkezlerinde bireysel terapi seansları yürütmektedir. 

​Nisan Psikolojik Danışmanlık Merkezi ile Family Enhancement and Play Therapy Center ortaklığıyla gerçekleştirilen 4 ay süreli “Çocuk Merkezli Oyun Terapisi” eğitim ve süpervizyon programına katılarak Association for Play Therapy tarafından tanınan “Oyun Terapisti” ünvanını almıştır. Ayrıca Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği tarafından düzenlenen 7 ay süreli “Çocuk ve Gençlerde Bilişsel Davranışçı Terapi” eğitimini tamamlamıştır.

Türk Psikologlar Derneği onaylı “Wechsler Çocuklar için Zeka Ölçeği–IV (WISC-4)” ve Gelişimsel Çocuk Nörolojisi Derneği onaylı “Denver 2 Gelişimsel Tarama Testi” uygulayıcı sertifikalarına sahiptir. Bunların yanı sıra “CAT Çocuklar için Algı Testi”, “Bender-Gestalt Görsel Motor Algı Testi”, “Frostig Gelişimsel Görsel Algı Testi”, “Louisa Düss Psikanalitik Hikayeler Testi”, “Metropolitan Okul Olgunluğu Testi”, “Gesell Gelişim Figürleri Testi”, “Benton Görsel Bellek Testi”, “Beier Cümle Tamamlama Testi”, “Okula Hazırlık Değerlendirme Testi”, “Bir İnsan Çiz Testi”, “Bir Aile Çiz Testi” ve “Ankara Gelişim Tarama Envanteri” gibi psikolojik değerlendirme test ve envanterlerinin sertifikalı uygulayıcısıdır.

Çocuk, ergen ve yetişkinlere yönelik bireysel terapi ve grup terapisi uygulamaktadır. Uzmanlık alanları; depresyon, kaygı, korku, fobi, takıntı, ilişki problemleri, travma, ayrılık, boşanma, kardeş kıskançlığı, dikkat eksikliği, hiperaktivite, öfke kontrolü ve davranış problemleridir. Ana dil düzeyinde İngilizce konuşmaktadır, yüz yüze ve online olarak Türkçe ve İngilizce terapi hizmetleri sunmaktadır. Türk Psikologlar Derneği ve British Psychological Society üyesidir. 

İş Deneyimi

2018-… Çocuk Özel Gelişim – Uzman Klinik Psikolog

2017-2018 Therapia Garden Psikoloji – Uzman Klinik Psikolog

2015-2017 İstek Okulları – Uzman Klinik Psikolog

2014-2014 Sussex Partnership NHS Foundation Trust – İngiltere

Uzman Klinik Psikolog

2014-2014 Mill View Hospital – İngiltere 

Uzman Klinik Psikolog

2013-2014 Brighton & Hove Impetus – İngiltere

Psikolog

2011-2012 NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi – Stajyer Psikolog

2011-2011 Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi – Stajyer Psikolog

2011-2011 Amerikan Hastanesi – Stajyer Psikolog

Sertifikalar

 • Çocuk ve Gençlerde Bilişsel Davranışçı Terapi Sertifikası – Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği
 • Çocuk Merkezli Oyun Terapisi Sertifikası – Nisan Psikolojik Danışmanlık Merkezi & Family Enhancement and Play Therapy Center
 • Wechsler Çocuklar için Zeka Ölçeği–IV (WISC-4) Uygulayıcı Sertifikası – Türk Psikologlar Derneği
 • Denver 2 Gelişimsel Tarama Testi Uygulayıcı Sertifikası – Gelişimsel Çocuk Nörolojisi Derneği
 • CAT Çocuklar için Algı Testi Uygulayıcı Sertifikası – PADEM Psikoloji
 • Bender-Gestalt Görsel Motor Algı Testi Uygulayıcı Sertifikası – PADEM Psikoloji
 • Frostig Gelişimsel Görsel Algı Testi Uygulayıcı Sertifikası – PADEM Psikoloji
 • Louisa Düss Psikanalitik Hikayeler Testi Uygulayıcı Sertifikası – PADEM Psikoloji
 • Metropolitan Okul Olgunluğu Testi Uygulayıcı Sertifikası – PADEM Psikoloji
 • Gesell Gelişim Figürleri Testi Uygulayıcı Sertifikası – PADEM Psikoloji
 • Benton Görsel Bellek Testi Uygulayıcı Sertifikası – PADEM Psikoloji
 • Beier Cümle Tamamlama Testi Uygulayıcı Sertifikası – PADEM Psikoloji
 • Okula Hazırlık Değerlendirme Testi Uygulayıcı Sertifikası – PADEM Psikoloji
 • Bir İnsan Çiz Testi Uygulayıcı Sertifikası – PADEM Psikoloji
 • Bir Aile Çiz Testi Uygulayıcı Sertifikası – PADEM Psikoloji
 • Ankara Gelişim Tarama Envanteri Uygulayıcı Sertifikası – PADEM Psikoloji

Sunulan Hizmetler

Duygusal-Davranışsal Değerlendirme ve Danışmanlık

Süreç Nasıl İlerliyor?

İlk Aşama-Telefon Görüşmesi

Sizinle yaptığımız telefon görüşmesinde ortak bir zaman ayarlayıp, ilk seansımız olan aile görüşmesi için randevulaşıyoruz.

İkinci Aşama-Aile Görüşmesi

Aile görüşmemizde sizden detaylı bir şekilde öykünüzü dinliyoruz, çocuğunuzu sizin gözünüzden tanımaya çalışıyoruz. Çocuğunuzun güçlü yanlarını ve desteklenmesi gereken yanlarını, ona en uygun olabilecek danışmanlık ve terapi yöntemini konuşuyoruz. Aynı zamanda yaşadığınız sorunlara yönelik ailece uygulayabileceğiniz öneriler sunuyoruz.

Üçüncü Aşama-Değerlendirme Seansları

Devamında çocuğunuzu 2-3 seans sürecek şekilde ihtiyacına uygun duygusal-davranışsal değerlendirme yöntemleri ile değerlendiriyor ve terapi sürecine başlangıç yapıyoruz. Gerekli gördüğümüz takdirde gelişimsel ve bilişsel test ve envanterleri uyguluyoruz.

Dördüncü Aşama-Değerlendirme Sonuçlarının Aile ile Paylaşılması

Değerlendirme seanslarının ardından, yine bir aile görüşmesi düzenleyerek sonuçları sizinle paylaşıyoruz. Çocuğunuzun destek almaya ihtiyacı olup olmadığına dair gözlemlerimizi aktarıyoruz, gerekli yönlendirmeleri yapıyoruz. Eğer çocuğunuzun terapiye devam etme ihtiyacı olduğunu düşünüyorsak, çalışacağımız alanları ve hedeflerimizi sizinle paylaşarak ona özel bir plan hazırlıyoruz.

Son Aşama-Terapi Süreci

Çocuğunuz düzenli olarak seanslara devam ederken, gelişmeleri paylaşmak adına belli aralıklarla ve desteğe ihtiyacınız olan her anda aile görüşmelerimizi sürdürüyoruz.

Ailelerimizden...

Deniz'in Ailesi - Aralık 2018

Oğlum Ağustos 2015 doğumlu. 18 aylıkken konuşmaya başladı ve konuşma süreci inanılmaz hızlı gelişti. Yaşıtlarından çok ilerde cümleler kurabiliyordu ta ki 2018 Temmuz ayına kadar. Bu dönem itibariyle konuşmaları aksamaya ve kekelemeye ve sonraki süreçte de kelime tekrarlarına başladı. Yoğun ve yorucu bir süreç başlamış görünüyordu bizim için. Çünkü bu durum oğlumu daha fazla yoruyor ve bu durumun farkında olma hali onu ekstra zorluyordu. Ezgi Hanım’la tanışmamız, oğluma yaklaşımı ve sonrası bize yaptığı geri bildirimleri ile bizim için kısa denilecek bir süreçte düzelme yaşadık. Konuşmalarında düzelme, duygularını ifadede inanılmaz ölçüde gelişme ve duygusal olarak korkularıyla başa çıkabilme yetisi Ezgi hanım ve eminim mesleğine olan aşkı ve özverili çalışmaları sayesinde mümkün oldu.

Oyun terapilerine devam ediyoruz ve faydalarını farkettikçe de bitmesin biz hep gelelim diyoruz. Sonsuz teşekkürler.

Başar'ın Ailesi - Haziran 2018
Başar, Ezgi Hanım’dan sonra çok olumlu gelişmeler kaydetti. Adeta büyüdü, kendine güveni arttı. Arkadaşlarının evine artık tek başına gidiyor, okuldan kendisi eve geliyor. Bunlar onun için hep ilk. Oyun terapisinin böyle olumlu sonuçlar vereceğine inanmıyordum ama şimdi Ezgi Hanım’a kucak dolusu teşekkürlerimizi yolluyoruz.
Efe'nin Ailesi - Mart 2018
Efe’yi daha iyi tanımamıza ve anlamamıza çok yardımcı oldu bu terapi süreci. İhtiyaçlarını ve davranışlarının altında yatan nedenleri analiz etmemize katkı sağladı. Ayrıca Ezgi Hanım Efe’yle arkadaş gibi olduğu için Efe onu görmek için hep can attı. Ve gerçekten Ezgi Hanım’ı çok seviyoruz, iyi ki karşımıza çıktı.